12. listopadu 2007

Začínáme

Zdravím všechny čtenáře.
Máme zde další blog běžce. Podobných blogů je spousta, tak se budu snažit být trochu jiný, něčím Vás všechny zaujmout. Snad se mi to povede.

O čem se zde dočtete? Jak název blogu napovídá bude to především o běhu, o mých zážitcích, zkušenostech, plánech a úspěšných i neúspěšných závodnických pokusech.
A samozřejmě, jelikož jsem rovněž členem Klubu podpantofelních manželů, tak to bude vše o manželství a o postavení nás jako manželů, kteří se jsme podpantoflem a nestydíme se za to. Oficiální stránky Klubu podpantofelních manželů zatím neexistují, ale určitě v nejbližší době vzniknou, takže běžci-manžele by tento blog měli sledovat.

Takže, vzhůru do toho.

4 komentáře:

Justína řekl(a)...

Zaujímalo by ma, podľa akých kritérii zaraduješ manželov ako podpantoflových. To ako na každý jeden výbeh potrebuješ špeciálne povolenie od manželky? Mám chapať podpantoflových manželov ako takých, čo nie sú rovnocennými partnerami s manželkou ale majú vzťah ako matka - dieťa?

Pýtam sa preto, lebo ja som tiež manželka - bežkyňa manžela bežca. Nuž ma zaujíma definícia podpantoflového bežca.

d řekl(a)...

Ahoj,
díky za první komentář, potěšilo mě, že to tady někdo čte a dokonce komentuje.

Manžele, běžce, jako podpantofelní osobně nijak nezařazuji, to je věc každého jak se cítí a kam se řadí. Není to nic o rovnocennosti apod. Mnozí členové Tragéd týmů svými výkony rozhodně tragédi nejsou.

Pokud jde o běh, tak jsem zvolil mé běžecké pokusy jako formu propagace tohoto klubu, Tragédů je už nemálo a jejich výkony mnohdy nejsou vůbec tragické.

Klub podpantofelních manželů (KPM) je sdružení mužů, většinou manželů jehož cílem je "prosazování a hájení zájmu mužů..."
Já to beru jako formu recese a odreagování.

Až vzniknou oficiální stránky KPM tak tam s takovými provokatérkami PĚKNĚ zatočíme. :-)

Anonymní řekl(a)...

Ahoj.
Když slyším slovo podpantoflák atd. ježí se mi chlupy na zádech.
"být pod pantoflem" je velice relativní pojem. Příklad z vlastní zkušenosti: v hospodě mezi kamarády sem podpantoflák, protože tam skoro rok nechodím-běhám. ve svejch očích, ale vedle své přitelkyně rostu.nebejt ní nebeham a chlastam...

d řekl(a)...

Ahoj anonyme,
jasně, podpantoflák je relativní pojem. Jsou ženy výjimky,a ale i muži výjimky, viz. tví "kamarádi" od piva.

Jsi spokojený muž, manžel, super. To já taky. Do KPM mě přijali jako "konzultanta" abych je poučil jak to dělám, že vypadám tak spokojeně.

Ale, jen tak naokraj, mnohdy se stane, že nás ženy manipulují tak, že si MYSLÍME že jsme spokojení, ale opak může být pravdou.