22. března 2008

Běh Kerteamu, 22.3.2008

Tak pro mě konečně začala běžecká sezona. Pro nás nadšence, podpantofláky, tragédy, šneky, tučňáky apod. je hlavní akcí Pohár behej.com. Tento víkend to byl Běh Kerteamu.První dva pohárové závody jsem musel vynechat. Jeden za mě zrušila vichřice Emma. Na další jsem se nemohl dostat z pracovních důvodů. Až na třetí závod se mi podařilo dostat. Běh Kerteamu v Chuchelském háji. Nikdy jsem tam nebyl, podle mapy jsem se zorientoval a zvolil vhodnou cestu. Tady bych měl jedinou kritickou poznámku k pořadatelům. Informace na internetu, na behej.com, byly pro mě nepřehledné, až matoucí. Naopak ti, kteří jeli autem museli být potěšeni čerstvými motoristckými zprávami o rozkopaných cestách a uzavírkách. Registrace proběhla bez problému, kromě čísla jsem dostal i běžecký časopis. V "technickém" zázemí byl k dispozici teplý čaj, limonády, iontový nápoj Enervit a pěnivý iontový nápoj (značky pivovaru jsem si nevšiml). Několik sušenek a perníků, chleby s výběrem pomazánek, párky na grilu. Byl jsem jen na pár závodech, takže toho moc neporovnám, ale toto bylo zdaleka nejlepší.Okouknul jsem stánek sponzora, f. Adidas. Osobně tuhle firmu nemusím, ale nabízela slušné slevy a taky měření došlapu. Kdo měl zájem, mohl se bezplatně otestovat. I to se počítá.

Byl jsem na místě v předstihu, tak jsem se s kelímkem teplého čaje vydal na obhlídku okruhu. Značení trati perfektní, šipky na cestě, před zatáčkami s dostatečným předstihem. V půlkilometrových intervalech značení vzdálenosti. Taky dobré. Trať byla dolů, nahoru, dolů, nahoru. Na tři kola celkem slušné převýšení. Zpět ke startu jsem dorazil akorát na mládežnické běhy. Ty proběhly přesně podle časového rozpisu. Ti mají běhající caparti jsou nejlepší.

Start hlavní kategorie proběhl s mírným zpožděním 10ti minut. Běželo společně několik kategorií, pro někoho jedno či dvě kola, hlavní závod na tři kola. Mým cílem a plánem bylo další mírné zlepšení přepočtu času na kilometr. První kolo bylo po závěrečné stoupání vpohodě. Ale ten stoupák mi dal hóóódně zabrat. Tepovka skákala přes 180. Jedno kolo a měl jsem toho dost. V průběhu prvního kola mě postupně předběhlo několik běžců, kteří se pomalu, ale jistě vzdalovali, včetně Petra Kostoviče. Druhé kolo jsem se "šetřil". Snažil jsem se běžet s tepem na, či pod 170 a pošetřit zbytek sil na závěrečné stoupání a finiš. Druhé kolo jsem přežil v duchu "regenerace" po přepáleném začátku. Třetí kolo začalo celkem slušným větrem na úvodní rovince. Naštěstí mezi stromy nefoukalo. Běžci předemnou se přestali vzdalovat. V závěrečném stoupání jsem už ale neměl sílu na zrychlení. Podle stopek, jak jsem je slehoval, to mohlo být na hranici 40ti minut, ale už nebylo kde brát. Cílem jsem probehl v čase 40:23 (čas podle mého měření). Jednotlivé kola byly zhruba 13+13:30+14 minut. Pak jsem ještě počkal na doběh dalších, především svého partnera z Vysočiny z Tchibo týmu Vaška a Zdeňka z Buldok-týmu. Závěrečná tombola mi přihrála alespoň něco, pěknou knihu o Číně s množstvím krásných fotek.

Celkově svůj výkon hodnotím spíše negativně, času z posledního loňského závodu jsem se ani nepřiblížil, závěr závodu jsem nebyl schopen pořádně zabrat, jak říkám "jít do bezvědomí". Na druhou stranu, je to první závod, rychlost se bude postupně zvyšovat, byl jsem rychlejší než v Týništi, a to byla rovina. To taky není zanedbatelné. A po zimě mám proti loňsku plus pět kilo, to se pronese.

Celkově, podruhé, svůj výkon hodnotím jako příslib dobudoucna.

Celkově, potřetí, pořadatele hodnotím jedničkou, díky za skvěle odvedenou práci.

6 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

40:23, v kopcovitém terénu na trati dlouhé 8550 m bych řekl, že je velmi solidní výkon. Gratulace.
A jak začneš běhat i větší objemy bude to čím dál lepší.

Anonymní řekl(a)...

Já si taky myslím, že je to výborný výkon. Je vidět, že před PIMem jseš dobře připraven.

PS: píšeš, že pro nás a nám podobné je hlavní běžecký pohár. Pro mě teda vůbec. Když jsem viděl jaké jsou letos závody (hlavně z hlediska krajů), tak jsem i zrušil svoji registraci. Plzeňský kraj asi není v kurzu (je tam jen jeden závod a to ještě pro západočeské běžce v naprosto nevhodném termínu).

d řekl(a)...

Ahoj oběma.
Díky za podporu. Ten čas, vzhledem ke kopcovitému profilu není špatný, to asi ne, ale čekal jsem, že přímka vzestupu výkonnosti bude pokračovat stejně strmě jako loni, ale ono se to začíná zplošťovat, blížím se asi svým limitům.

S odstupem beru čas jako celkem dobrý, ale HLAVA si se závodem neporadila. Laktát z prvního kola zakyselil nejen svaly, ale i mozek.

Anonymní řekl(a)...

Ahoj dane
S přepálením tempa bych si nedělal vůbec starosti, je mnoho zkušenějších běžců a také se jim povede přepálit závod, navíc ty jsi tento běžel poprvé ne? Tak jsi nemohl přesně vědět do čeho jdeš. Příště už to bude opět lepší.
Neřekl bych , že by jsi se blížil svým limitům, je to i závislé na počtu uběhnutých km a v jakém tempu.Pokud zvýšíš počet naběhaných km budeš se i vícce zlepšovat. K limitům máš ještě daleko :-). Já letos ještě ani jeden čas ze závodů nepřekonal :-). Doufám, že to bylo jen tím, že zrovna přelom roku nebyl po běžecké stránce optimální a teď už to bude jen lepší. Snad naběhané objemy k něčemu budou:-).
Já se nepřihlásil vůbec, Olomoucký kraj také není moc v kurzu, a abych celý den strávil na cestách jen abych si zaběhl 10 km to se mi moc nechce, raději zvolím závod v blízkosti bydliště a nebo si půjdu jen tak zaběhat. Ono rodina si mě také žádá :-).

d řekl(a)...

Tak Šneka snad potkám na PIMu, jestli se v tom davu najdeme.

A Aldamana mám z ruky, ale chystám se na Lysou horu, ti je výzva. Co tam?
Jinak vím, že jsem magor, chuchelské vlnky mě zničily a já chci běžet na Lysou.

Anonymní řekl(a)...

Nevím, jestli na Lysou pojedu, je to těsně po maratonu a dost náročný běh, asi budu raději regenerovat. 31.5. chci zkusit halfironmana ( http://www.hanackypohar.com/ ) v Litovli a tohle by mě asi odrovnalo :-)