2. ledna 2009

Sezona 2009, plán

Jaký bude rok 2009? To zatím netuším. Ale už vím, co bych chtěl na poli běhu a nejen běhu dokázat. Několik rekapitulačních článků zakončuje tento plánovací text.Triatlon
Po loňském splněném cíli v podobě absolvování maratonu, mám pro letošek nový cíl. Přidávám další disciplíny v podobě absolvování ironmana. Chvíli jsem zvažoval metu nejvyšší, to znamená zvládnout celého ironmana už letos, ale to by bylo příliš. Kolo je pro mě nová disciplína, plavání oprašuji z mládí. Takže tento bod je vlastně dvouletý s letošním mezistupněm v podobě HIMu a v roce 2010 bude na řadě plnohodnotný IM.
Místo? ještě vybráno není, "v nominaci" jsou Litovel, Mělice a Doksy.

10pod40
Loni nesplněný cíl v podobě 10za40 jsem malinko přitvrdil a přidal další minutu. Znamená to pro letošek zlepšení na desítce o 2 minuty, to je 5%. To snad půjde.

Pohár behej.com
Ambice na obhájení loňské pozice si dávat nebudu, jde především o nutnost objet co nejvíce závodů. Ale samozřejmě co půjde objedu.
Mým letošním cílem bude posun v získaných bodech za závod, v kvalitě, ustálit zisk bezpečně a vysoko nad 70-ti body. Pokud vezmu loňskou skladbu závodů a jejich délky, tak tento bod je souvisí s cílem 10pod40.


Maraton a 1/2 maraton
Celkově bych běžecky letošní rok chtěl věnovat "zrychlení" a vzdálenostem do 1/2 maratonu. Na 1/2M bych chtěl dostat osobák pod 1:40, snad i přiblížit k 1:30. Maraton bych rád dostal pod 3:40, ale nijak bych to nehrotil.
A samozřejmě bych rád zopakoval maratonský závěr loňského roku a zůčastnil se nějakého pěkného zahraničního maratonu.
Nevylučuji ani nostalgický návrat na trať mého prvního maratonu, PIMu. Spíše v podobě příjemného proběhnutí, bez ambice na vrcholný výkon, nasát znova tu atmosféru a "zavzpomínat".

Blog a jeho údržba
"Last but not least." Tento blog by potřeboval trochu údržby. Především sekce "běžecké stránky" by zasloužila doplnit odkazy na stránky dalších runblogerů a případné další úpravy.

13 komentářů:

forest řekl(a)...

Když si to vezmeš jako uzavřenou soustavu, tak stačí zaběhnout desítku pod 40 (to je spíše takových 75 bodů) a něco najezdit na kole jako přípravu na HIM. Pak už je i půlka pod 1:30 skoro povinností (BTW: já zaběhl 1:28:31 ale desítku pod 40 nebyl schopný srazit). Ať se daří.

Anonymní řekl(a)...

->forest: S tím 1/2M pod devadesát bych to neviděl tak úplně jednoznačně. Já zase v roce 2004 zaběhl desítku pod 40 (několikrát), ale na půlce jsme se pod 1:30 nebyl schopen dostat.

d řekl(a)...

vy asi při pátku večer nemáte co dělat :-)

Uvidíme jak to půjde, plán je příblížit k 1:30 a spíše "zhora" než "zdola". Ale času pod 90 mintu se nebudu bránit.

A s koyamou mám i "meziplán" mezi 10 a 1/2M - hodinovku.

forest řekl(a)...

Koyama: aplikaci na ekvivaletní časy provádět _vždy_ směrem dolů (pomíjím střední tratě). Když člověk zaběhne půlku pod 90, tak je to jen jeho blbost (a neschopnost) zaběhnout desítku pod 40. Tehdy byla blbost v tom, že bylo sice naběhané ale ne v potřebném tempu. 4:00/km prostě nejde běžet, když člověk kluše furt po 5:20/km a nic nedělá s rychlostí.

Já hlavně na rozdíl od Dana neběhám moc závody (kdybych běhal jen pohár behej.com, tak snad bych to zkousl). Absolvovaných desítek za posledních 10 let mám 8, 4 půlky. Takže buď závod totálně pokazím, nebo to vyjde. Nejsem ideální vzorek pro statistiku.

A tip na trénink na desítku za 40: 2x4 km s pauzou 3 minuty (4:25, 4:15), vyblít a domů ;-)

Anonymní řekl(a)...

Na 4:25 Dan jeste povida o nastaveni GPS, takze o nejakem zvraceni nemuze byt rec (vyzkouseno :)) U neho vidim jako nutne nabehat useky 500 - 2000m v tempu okolo 4'/km, tam je velka rezerva. IM

Anonymní řekl(a)...

A přijeď rozhodně 30.5. na Lysou, tam se můžeš strašně zlepšit, když trochu do tréninku zařadíš kopečky. Já jsem loni doběhl 12 min před tebou a to mám desítku za trapných 44. Vsacánek.

d řekl(a)...

Díky za tréninkové tipy a "pochvala" od ironmana. na úseky se těším, to mám vždycky pocit, že něco rozumného dělám.

Na Lysou se těším, zkusím zopakovat. Jen v tom Polabí je problém s kopcema. O to víc mě Lysá láká.

Anonymní řekl(a)...

Ve zmiňovaném roce jsem několikrát (tuším, že 3x) zařadil trénink 4x2000m v tempu (3:50, 4:01; 3:59; 3:53;s pauzou 2-2,5 min.), což zhruba simuluje mé tempo v závodech = přepálení, snaha o jeho udržení a (když na to je) stupňovaný finiš. Párkrát (a to doslova) jsem zařadil v podobných tempech 8x1km a jednou 25x400m. Neblil jsem, ale odvedení domů bych mnohdy uvítal. :D

Anonymní řekl(a)...

Tak přeji hodně zdaru, ať ti to všechno vynde jak má :-). Já desítku pod 40 taky nedal :-).

Anonymní řekl(a)...

Dane, když přidáš nějaké kolo, mohl bys časem vypustit „nudné“ dlouhé běhy a potrénovat kvalitněji. Se svou vytrvalostí z kola dám M bez tréninku delšího než 15km. Mně se osvědčil trénink aspoň v malých brdcích co mám u baráku (10až40m převýšení), nejít nad 5:10min/km a hlavně závodit. ½ v Pardubicích je výbornou volbou na osobák, na M bych se z jara nesoustředil a spíš závodil 10km pro rychlost. Ve Kbelích čau :-) Honza Herda

Vl001 řekl(a)...

Desítka pod 40 je docela obtížný cíl. Snazší mi přijde maraton pod 3:30 :-) Ale možná je to výběrem vhodné desítky. Metr sem, metr tam...

milans řekl(a)...

Vidim, ze mas podobne vyzvy jako ja - 2008 maraton, 2009 HIM. Na PIM jsi me suverenne porazil, nadavam si velike sance ani na HIM. Pokud pujdes Melice, tak to bychom se meli opet hlavni cil sezony na stejnem zavode (ikdyz muj cil je dokoncit).
Jinak si teke myslim, ze v porovnani cilu na 10km, pulmarathon, marathon je nejostrejsi ten pulmarathon za 1:30. Rekl bych ze tomu by mohl odpovidat Marath za 3:20 a 10ka za 39. Hodne sil do treninku. milans

Anonymní řekl(a)...

Online Poker - prémie pro nového hráče - bonus $50 no deposit required ! Good luck on the table :) Regards