28. října 2009

Podzimní (1) nakupování

Zdravím runblogerskou komunitu. Jsem tady, existuji, sportuji a pro dnešek hlavně nakupuji. Co jsem dělal v poslední době Vám přiblížím v následujících třech pokračováních. Od poslední reportáže z Doksymana jsem nakupoval. Co? Proč? ...


Proč? protože rád nakupuji a utrácím těžce vydělané peníze. Patřím do skupiny postižených nakupováním. Víkendový výlet na závody se neobejde bez zastávky v nějakém obchoďáku,...Polar RS400

Když jsem se před necelými dvěma roky vrátil k běhu, prvním nákupem byly boty a druhým pulsmetr. Forum behej.com jsem pročetl, weby výrobců a prodejců prošel a nakonec má volba padla na Sigmasport PC15. Skvělá koupě. Pulsmetr sloužil spolehlivě. Ale v průběhu Doksymana začal zlobit. Moje první "diagnoza" změla baterka v hrudníém pásu. Její výměna nepomohla, pulsmetr přestal ukazovat tep v průběhu treninku. Tak jsem se začal rozhlížet po novém přístroji. Volba padla na Polar, konkretně model RS400. Díky eshopu gsmtelefony.cz jsem jej získal za skvělou cenu. Tento eshop sice nemá nejlepší reference, ale Polara dodali do čtyř dnů, vše v originálním a kompletním balení.Proč Polar RS400?

Popisovat funkce a přednosti by bylo nošení dříví do lesa. Co vedlo mě k jeho pořízení?

Největším lákadlem na tomto přístroji je jeho paměť. Každou sekundu Vašeho běhu běhu zaznamená aktuální puls a rychlost. A pro každý úsek/kolo zaznamená čas, tepy (min,max,prum), vzdálenost a další dopočítané veličiny. Paměť má na minimálně 8 hodin záznamu. A ukáže mi pěkné grafy. Pro technoidy jako jsem já je to bomba.

Po treninku vytrvalosti mi ukáže, že jsem běžel rovnoměrně, mírně stupňovaně.Po pěkně intenzivním intervalovém treninku mi ukáže tepy, rychlost a časy jednotlivých úseků.

Těch čísel a dat jsou mraky. Hobík jako já je ani nemůže rozumně a smysluplně využít. Ale je to pěkné.


Nike Vomero3
Kvalitní boty je základ. Tento model je pověstný "kvalitou" svého tlumení. Bohužel, ruku v ruce s pověstí o jeho tlumení jde i jeho katalogová cena. A dávat více než tři tísicovky za běžecké boty se mi opravdu nechce. A to běhámí beru vážně. A tak jsem čekal a čekal. V říjmu otevřel Hervis novou prodejnu na Andělu. A nabídl mi tyhle Vomera za krásných baťovských 1999,- Kč. Tomu jsem neodolal. Sice momentálně mám v užívání čtyři páry bot na trenink OV, ale Vomera, a konečně za lidskou cenu, přece jim je tam nenechám :-)

Tolik k podzimnímu nakupování. Příště popíši, jak jsem podzimně závodil.

4 komentáře:

Ječmínek Máselník řekl(a)...

technoid by si pořídil strojek, který mu namaluje i mapu:-D Ale jistě si pohraješ i takto.

d řekl(a)...

Tak to máš pravdu, ale na kreslení do mapy už mám Holuxe, to stačí. Taková malá krabička v kapse na paži.

A navíc Garminy mě podle článků a vzhledu nikdy příliš nezaujaly. Myslím pulsmetry, jejich obří displej je na ruku trochu velký, a na sledování televize/videa při běhu zase moc malý :-)

Ječmínek Máselník řekl(a)...

jasně, každý má svoje a já jsem holt od přírody povaha rýpavá:-). Je mi jasné, že garminy se nemůžou líbit každému, mně zase většina polarů přijde takových "ruských", ale to jsou tak subjektivní pocity.... Ještěže máme na výběr.

Anonymní řekl(a)...

To vis, tezko cekat ze si koupi garmina, kdyz cela treninkova skupina jede na polarech, to by nakonec musel treba behat pet metru za nama :D IM