29. července 2012

Noví triatlonisti a nová zkušenost

Zdravím sportovní  nadšence po delší odmlce. Od posledního příspěvku se toho u mě zase tolik zásadního neudálo, nebylo moc o čem psát.

Co jsem za poslední skoro tři roky dělal? Tak normálně, chvíli více, ale většinou méně trénoval. Pokud se to dá nazvat treninkem. Loni jsem zkusil dát HIM Czechmana z minimiálního tréniku (odtrenované objemy radši nechtějte znát). Povedlo se, dostal jsem se do cíle. Není problém se připravit, natrénovat a postavit se na start, ale postavit se na start z minimálního treninku a v závodě si hrábnout opravdu až na dno svých sil, to je pak výkon a endorfiny v cíli. :)Nový triatlonový klub - Klub podpantofelních manželů?
V rámci osvěty a šíření sportovních myšlenek jsem nenásilnou formou zasáhl i ostatní členy Klubu podpantofelních manželů. Několik z nich se rozhodlo zkusit si triatlon, ze mě tahali rady a informace.
V rámci "samostudia" se dokonce našli můj pěkný článek o tom, jak jsem se málem utopil v Máchově jezeře. Výběr prvního triatlonu měl jednoznačnou preferenci - co nejkratší plavání. Volba padla na krásný triatlon v Moravském krasu Železný býk. perfektně zorganizovaná akce v krásném prostředí rybníka Olšovec v Jedovnici.
Na startu se nás sešlo pět, plus jeden doprovod, který dostal důležitou funkci trenéra. Bylo "zábavné" sledovat začátečníky, kteří bojují s registrací, uložením věcí do depa,... Sám jsem si tím před pár lety prošel, proto jsem jim rád v mnoha věcech radil. Samotný závod jsme všichni zvládli na výbornou, nikdo se neutopil, naopak si to všichni užili a perfektně se pobavili a zasportovali. Už padají návrhy na naši účast v příštím ročníku.
Takže myslím, že jsem český triatlon obohatil o několik nadějných hobíků.

Část triatlonového KPM

Já jsem si v rámci přípravy na tento triatlon pořídil klubový dres (už bylo načase). Reprezentovat je potřeba. Vyskytl se ale jeden problém, doma mi řekli, že tohle prát nebudou...Nová zkušenost
Minulý víkend jsem získal novou triatlonovou zkušenost. Můj závodní speciál zdobí krásná brašnička v rámu, kde vozím potřebné věci - dvě náhradní duše, sadu lepení, nářadí a nějaké peníze pro případ nouze. Kdyby mě postihl defekt, tak mám náhradní duši, dokonce dvě a dokonce i lepení. vybavený jsem skvěle. Podobnou brašnu mám i na horáku, loni jsme ji ocenil při nočním návratu domů. I s několika promile jsem výměnu duše zvládl hravě za pár minut.
Minulý víkend se využití dočkala záchranná brašna i na silničním kole. Absolvoval jsem Pražský triatlon (0,4-36-4) a na cca 30. km mě postihl defekt. Chvíli trvalo, než mi došlo, co se děje. V jedné prudší zatáčce jsem dostal pěkný smyk (naštěstí jsem ho ustál) a pak jsem si všiml, že přední kolo je nějaké měkké. Aha, defekt. zastavím, vyndám duši, montpáky, sundám kolo a jdu na to. Ale nastal menší problém. Sundat plášť na horském kole je hračka, ale sundat plášť na silničce? Vééélkýýý problém. Chvíli jsem s pláštěm bojoval, ale pak jsem to vzdal a zvolil variantu průběžného dofukování, však je to do depa kousek, to zvládnu. Zvládl, ale byl to opruz.

Tady je krásně vidět, jak mi uchází duše :)

Doma jsem se pustil do výměny. Sundat plášť chce trochu grif a zkušenost. V klidu domova jsem to zvládl.  Ale na závodech, o tom stále pochybuji.
Náhradní variantou je "protidefektová pěna", která by měla menší defekty zvládnout utěsnit. Takže by neměla být potřeba měnit duši při závodě. Už jsem si na netu našel nějaké informace, budu rád za vaše tipy a doporučení.

Tolik čerstvých informací. Až zase bude o čem psát, tak se ozvu.8 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

tys to teda odfakl, takovych zavodu a tak malo si o nich napsal lenochu :) IM

d řekl(a)...

O čem bych psal, přijel, odzávodil, odjel. :)

Snad jen ten Czechman 2011 by stál za pozornost, loni jsem se chtěl o něm rozepsat, ale nějak jsem nenašem čas a "blogerskou" inspiraci.

Až ev. začnu realizovat IM přípravu tak už nebude čas na nic.

Anonymní řekl(a)...

mohl si třeba oba Czechmany porovnat ;) IM

Vl001 řekl(a)...

No jistěééé, když je člověk připravený, tak je to nuda!!! Btw. co myslíš pojmem IM příprava? Snad bys nechtěl na takový happening trénovat??? Šup na start :-P

koyama řekl(a)...

Áá Vláďa opět agituje, jsem zvědav na reakci. :))
Jinak duše si někdy postaví hlavu a tělo s tím nic nezmůže. Chce to mít duši a tělo v rovnováze. ;) :)
Jinak jsem rád, že ses zase "ozval".

d řekl(a)...

ad IM (nick)
Jasně, mohl jsem toho napsat hodně, prostě lenoch, přiznávám.

ad IM
no comment, zatím.
Vl001, ty jsi ale všímavý. :)

ad koyama
gratulace k přírůstku do rodiny

Anonymní řekl(a)...

Taktéž jsi mohl rozebrat nedávný dvojstart v sobotu krátký triatlon a v neděli znova. Prostě je toho hodně,
tak nebuď lenoch, přeci jen zatím na IM netrénuješ, tak máš přece spooooustu času :P IM

koyama řekl(a)...

Díky Dane.