13. dubna 2008

Nasavrky, 13.4.2008

Druhý závod ve dvou dnech. tentokrát Nasavrky, dle propozic náročná kopcovitá trať. Vzhůru z nymburské Polabské roviny do kopců.

Po včerejším bakovském 1/2maratónu mě trochu bolely nohy, chůze se schodů nebyla ladná. S tím jsem ale počítal. V půl osmé jsem vydatně posnídal, tělo si řeklo o dávku kalorií a cukrů po včerejším výkonu. Pro dietology - dva chleby s medem a miska křupavých ořechových mysli. Zhruba půl hodiny před startem jsem toto doplnil mysli tyčinkou a Mattoni Aktiv.


Start jsem šel klasicky zezadu. První "zaváděcí" kolo okolo Nasavark v délce necelé tři km nás prověřilo prvním stoupání, tep skákal nad 165, to je moc, to se musím krotit. Tělo by běželo, zdálo se i po včerejšku čerstvé, ale hlava ho musela trochu brzdit (pozdější kopce daly za pravdu hlavě). Proběhli jsem znova náměstím a trať nás začala vodit okolními kopci. Některé byly krátké (těch bylo pár), jiné byly tááááhléééé a dlouhééééé. První půlku trati jsem zvládal vše dobře, kopce jsem zdolával volnějším tempem. Mezičasy jsem si nestopoval, první pětka zhruba 24 minut. Ten čas mě překvapil, říkal jsem si, pokud to vydržím, tak to bude bomba. Druhá polovina trati, a hlavně poslední pětka už ale tak rychlá nebyla. desítka byla zhruba 52 minut. Posledních pět kilometrů jsem už bojoval, naštěstí běžci v dohledu na tom byli asi stejně, protože se příliš nevzdalovali.

Trochu problém přišel v závěrečném asi tříkilometrovém klesání, rozbolelo mě levé koleno. Nic strašného, ale je to poprvé kdy se mé tělo takto ozvalo (v dalších dnech budu kolínko více pozorovat).


Taky jsem v průběhu klesání dumal, kde je Jarka Holasová, včera se nám společně běželo skvěle, slíbili jsme si vzájemnou podporu, ale dnes jsem ji nedohnal. Stejně tak Lubor Motejlek, podle osobáků jsme tak na stejné úrovni. Toho jsem na startu viděl vepředu, ale zatím jsem ho nedohnal. Nakonec se ukázalo že oba jsou za mnou, vůbec netuším, kdy jsem je předběhl.

Zpět k závodu, povzbuzování moderátora z náměstí, které se díky amplionům šířilo do širokého okolí ve mě našlo ještě poslední zbytky sil na pseudofiniš (TFmax. pouze 168). Výsledný čas 1:17:52 je slušný, přepočet na kilometr je sice horší než včera v Bakově, ale právě proto je slušný.


Závěr :
Dva závody za víkend jsem zvládl, navíc ve slušném čase, navíc oba v kopcích. Už v sobotu jsem nabyl dojmu, že maraton bych mohl zvládnout (nebojte pokoru a respekt k maratónu jsem neztratil).

Další plány :
Plánovaných "regeneračních" 27 km na úterý jsem neopustil, možná to bude i více, ale na kole. V sobotu jsem si v Boleslavi koupil cyklistické šortky s polstrováním na zadku, tak to otestuji.

2 komentáře:

Ječmínek Máselník řekl(a)...

pěkně Dane, jde Ti to. V neděli to mohl být prima večer plný uspokojení.

Anonymní řekl(a)...

No teda smekám, vidíš jak ti to jde.
Jen tak dál a maraton pod 4:00 v pohodě zvládneš :-)