13. května 2008

PIM 2008, podrobně

Tak jsem si dal kilometrové mezičasy do tabulky, trochu si s nimi "pohrál", zkusil odhalit ty hroty a tady je výsledek.
V komentářích na behej.com jste mě chválili za vyrovnané tempo, první půlka je teda fakt vyrovnaná, druhá půlka už trochu lítá nahoru a dolů, jedna špička je občerstvení v otočce na Smíchově, další je 30. km, kde mě fotil Oslík (díky) a to jsem musel běžet pozpátku a taky mě tam čekala manželka a pak další občerstvení. Je fakt, že to byla taková trochu krize. Ale jak jsem se dostal "zpět" na trasu z úvodu maratonu, tak jsem to rozbalil podle Zátopka "Když nemůžeš, tak zrychli." To je 39.km za 4:59. A finiš jsem dal s TFmax 184. To si myslím, že taky jde.

Ještě jsem si spočítal jednotlivé "desítky", to mě teda fakt dostalo. Miloši, bych byl dobrý vodič, co?

56:20 (1.-10.km)
56:16 (11.-20.km)
57:18 (21.-30.km)
56:07 (31.-40.km)

Jak jsem se k tomu dopracoval? Kdo by se v tom chtěl více "šťourat" tak můj treninkový denník je zde, "rozpitvaný" PIM zde.

Ještě doplním poslední info, puchýř na bříšku palce pravé nohy bolí, ale horší je puchýř pod a okolo nehtu na 2. prstu levé nohy. To je síla. Těsné boty tlačí, volné boty vadí tím, jak prsty naráží. Jinak se cítím naprosto perfektně.

6 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Blahopřeji k velmi solidnímu výkonu, o to víc, že to byl první maraton. Jenom nechápu, co tam dělá ten poslední bod - 50 sec/km, snad by mělo být 250?

Anonymní řekl(a)...

Gratuluju Dane :-)
K puchýřům - já je vždy propíchnu jehlou s nití (i ty kolem nehtů), tu tam nechám viset jako "drén"...lepší je nechat volně, nezalepovat, když to jde. Nebo nalepit třeba 2 vrstvy náplasti, aby to nebolelo tolik v botě. Ale když je to možné, tak sundat a větrat, puchýře uschnou a je to.
mapo

d řekl(a)...

to exploser : těch posledních 50 sec. je posledních 195 metrů. Už se mi nechtělo přidávat vzorec na přepočet rychlosti.

to mapo : už schnou, ale pořád se mohutně bolestivě ozývají.
Kupodivu více vadí chůze, běh (rege a na vlak) je v pohodě.

Anonymní řekl(a)...

No jo jsi šikula. Já jsem rád, že s puchýři nemám naštěstí žádné problémy. Ještě vychytat problémy s křečemi a to budou teprve časy :-)

Anonymní řekl(a)...

to je luxusní vyrovnaný výkon! takovej maraton se mi taky párkrát povedl (spíš náhodou), ale obvykle to je do 30.km vyrovnaný a pak zvadnu (poslední dobou spíš tak na 33-35.km). Když běžim pomalejš, tak je to do 30.km pomalejší....a pak stejně zvadnu :-/ fakt nevim co s tím - asi budu muset nastudovat tvůj tréninkový plán! :-)
Serža

d řekl(a)...

to Serža
ono to je hlavně náhoda. a druhá půlka je sice celkově vyrovnaná, ale to jsem "odpočíval" při občerstvení. a taky tím, že jsem začal hodně opatrně.
v treningovém denníku je obecná vytrvalost pořád dokola :-)