24. prosince 2008

Českobrodská desítka, 21.12.2008

Chaos v "plánování" pokračuje. Neplánovaný Aténský maraton měl být mým letos posledním závodem. Ale nezúčastnit se závodu s vánoční atmosférou kousek od domova? To bych nemohl.
Jak jsem se zmínil v úvodu, už jsem letos nic závodního neplánoval. Takže jsem do závodu šel s cílem se pobavit, potkat se s dalšími běžci, pozdravit se před Vánoci. Výkonnostní cíle jsem si nedával, snad jen takový malý, zkusit si zaběhnout pohodovou desítku pod 45 minut.


Z domu vyjíždím pohodově asi hodinu před startem. Místo presentace a startu nacházím bezproblémově díky mapě v termínovce behej.com (Díky.). Je to konec světa. Jen banda stejně postižených magorů, kteří si v předvánočním shonu našli čas na společný běh. Veškeré zázemí je v jakési společenské místnosti kempu. Potkávám se se spoustou známých tváří, takové množství běžců jsem opravdu nečekal (no co, bedna to dnes nebude, bude jindy :-) ).

Start volím se zadních pozic. Nasazuji pohodové tempo s tepem mírně nad 160. Cestou startovním polem potkávám několik známých tváří, prohodíme pár slov a vět, prostě pohoda, klídek,... Od třetího kilometru začínám sledovat mezičasy. "Bude to pod 45, nebo nebude?" Chce to trochu zrychlit, tak to zkouším. Jde to. Na otočce na 5. kilometru jsem v čase 23 minut. Půl minuty ztráta na plán, to znamená běžet druhou půlku o minutu rychleji.
Se zrychlením zatím čekám, není kam spěchat, jsou Vánoce. Od 7. kilometru na to ale začínám šlapat, snažím se dobíhat běžce přede mnou. Celkem to jde. Mezičasy jsou takové hraniční, ukazují zrychlení, ale stále něco chybí. Dva kilometry do cíle, už jen devět minut, zrychluji. Kilometr do cíle, zrychluji ještě více. A cíl je na dohled, podle času vidím, že to pod 45 minut nestihnu, ale snažím se pro fotografy o finiš. Výsledný čas 45:08.
Po doběhu ještě dvoukilometrový výklus, čaj a sladkost od pořadatelů (rum je řidičům zapovězen), u Iva Domanského si objednávám a platím termínovku. Převlíknout, pozdravit se a popřát vše nej na Vánoce a hajdy domů.

Hodnocení

Závod byl organizačně dobře připraven, dokonce s asistencí Městské policie. Trať příjemná, krásná krajina.Můj výkon hodnotit nebudu, bral jsem vše jako "společenskou" záležitost a jako kvalitní intervalový trénink a přípravu na Budějovický podzemní maraton.

Čísla

Čas 0:45:08 (10 km)
TF prům. 163

TF max. 182

Fotodokumentace

Místo presentace...

Ani se neptejte, kde jsem byl (na trati se počítá každý gram)


První řada plná chrtů...


Fotofiniš

1 komentář:

Vefis řekl(a)...

Tento rok jsi toho stihl opravdu dost máš můj obdiv a fandím Ti. Jen tak dále ať mám co číst.
Krásné svátky přeji.
Venca.