28. prosince 2008

Rekapitulace 2008 - maratóny

Letošní rok by primárně ve znamení maratonu. V květnu 2007 jsem si dal cíl, zvládnout PIM 2008. Jaký byl rok 2008 z pohledu maratonu, resp. maratonů?PIM2008, 11.5.2008, první maraton.
Tak ten jsem si užil a vychutnal od startu až do cíle. Prvotní cíl jsem zvládl myslím perfektně. Vydržel jsem celou trasu běžet (nepočítám chodecké vložky při občerstvení), bez krize, bez křečí. V závěru jsem toho měl samozřejmě dost, ale při svém prvním maratonu jsem nepoznal, co to je maratonská zeď.
Druhý cíl, čas pod 4 hodiny, jsem zvládl/nezvládl. Cílový čas byl 04:03:01, real time, čistý čas byl 3:57:10.

Podrobně jsem vše popsal zde na blogu, a zde podrobně a pro behej.com.

Na 30. kilometru mám ještě sílu na běh pozpátkuUž chybí jen kousek a bude hotovo...


...a už je hotovo.Kladenský maraton, 13.9.2008
Pro účast na Kladně jsem se rozhodl v průběhu prázdnin, cílem bylo splnění letošního cíle, maraton pod 4 hodiny v oficiálním čase. Sám jsem si "plánoval" čas hluboko pod 4 hodiny, v nejbujnějších představách se měl čas blížit 3:30.
A jak jsem dopadl? Na tu hrůzu na trati to dopadlo ještě dobře. Osobák na půlmaraton, rozběhnuto na čas blízký vysněným 3:30. A pak krize. Poznal jsem, co to maratonská zeď. Dvě kola jsem se po trati ploužil jak mátoha. Závěr jsem díky 3COPovi zvládl a doběhl v solidním čase 03:47:59. Zlepšení o 10 minut.

Podrobně jsem vše popsal pro behy.cz.

V cíli mám problém zvednout ruce k "vítěznému" gestuAthens Classic Marathon, 9.11.2008
Další původně neplánovaný běh. Ale naskytla se možnost a tak jsem ji využil. Jak jinak zakončit svůj první maratonský rok, než zaběhnutím si klasické tratě prvního maratonu novodobé historie.

Pokud jde o přípravu, tak to byl další "experiment". Šel jsem do toho bez "speciální" maratonské přípravy. Cíl jsem měl "užít si". Poučen Kladnem jsem do toho šel zvolna a opatrně. Ale i přes opatrný a pomalý začátek jsem opět poznal maratonskou zeď, za 30. kilometrem přišla krize. Nebyla to ale taková hrůza jako na Kladně. Výsledný čas 04:14:46, real time 4:10:30.

Podrobně jsem vše popsal zde na blogu i pro behy.cz.

Dan´s Classic MarathonZávěr
Rok 2008 byl z pohledu maratonu úspěšný a poučný zároveň. Stanovené cíle - zaběhnout a zaběhnout pod 4 hodiny, jsem splnil. Atény byla taková třešnička na dortu.

3 komentáře:

3COP řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
3COP řekl(a)...

No tak vidíš, pomalu, polehoučku a hned v jednom roce máš 3 maratony v kapse, to je myslím slušná sezóna a to vůbec nemluvím o spoustě závodů mezi tím. Tak je čas, aby jsi nastínil svou následující sezónu. Budu se těšit.

d řekl(a)...

Plán dávám dohromady, zatím v hlavě.
Ještě poslední díl rekapitulace a pak následuje Plán 2009.