4. listopadu 2009

Podzimní (3) ladění

Tak to by jsme měli. Běchovice mě definitivně dostaly zpět do závodní nálady. Závěrečné doladění formy připadlo, stejně jako loni, na "Východočeskou tour". Konkrétně pekelná desítka v Novém Městě nad Metují a Hronov-Náchod.

Dnes to vyklopím hned na úvod. Je po sezoně, tak co. :-)
Tento článek vznikl za podpory

Dornfelder barrique
pozdní sběr
suché
Lukáš Hradil
ČejkoviceCena Metuje, Nové Město nad Metují, 10.10.2009
Nebo taky PEKELNÁ DESÍTKA. Úvodní kilometr sešup z kopce, ideální místo na osobáky na kilometr. Pak rovina do Pekla, obrátka a zpět vstříc závěrečnému PEKELNÉMU stoupání, kde jste si před malou chvíli zaběhli osobák na kilometr.

Jak jsem uspěl? první kilometr za 3:28 (veteránský osobák), pak tempo decentně postupně a nenápadně klesalo až na 5.kilometr za 4:28 (minuta dolů, síla, co). Běželo se mi dobře, tepy se držely pod 170. Pocitově jsem do toho dával hodně (ne úplně všechno, ale hodně). Otočka v Pekle, resp. v předpeklí a zpět. Otočky nesnáším, na 5.kilometru už toho člověk má dost a musí se zastavit, otočit a zase rozběhnout, úchylné.

Zpáteční cestu běžím ve dvojici s nějakou běžkyní, snažím se tempo mírně stupňovat, což se mi daří se střídavým úspěchem. Chvílemi mám dokonce pocit pohodového volného běhu, jako by nohy běžely samy. Chvílemi je zase musím trochu popohnat, ale poslouchají. A přichází závěrečné stoupání, délka více než kilometr. Tempo rázem klesá, a i když se snažím, tak se chvílemi dostává i nad 5 min/km. Tepy jsou bezpečně usazené nad 170, ale čistě teoreticky by mohly výše. Nohy ale letos nejsou zvyklé na kopce, tak trochu odmítají zrychlit. nakonec se na ten kopec vydrápu (poslední kilometr za 4:52), pokusím se zafinišovat. V cíli toho mám fakt dost.

Cílový čas 42:32, celkem slušné, necelá minuta za osobákem. Proti loňsku (43:58) výrazné zlepšení. Tento výkon dává nemalé naděje do dalších závodů.Čísla

Čas 0:42:32 (10 km)

Tempo 4:15 min/km

TF prům. 168

TF max. 175


Toto není finiš s úsměvem jako v Běchovicích.A samozřejmě, mám nový Polar, takže grafy vás neminou.Hronov-Náchod, 24.10.2009

S účastí v tomto závodě jsem nejdříve váhal. Termínově se tento závod "bije" s Týnišťskou desítkou za další čtyři dny. A to je na regeneraci trochu málo. Nakonec volím variantu jako loni, Hronov nepůjdu naplno. A proti loňsku se tento plán i pokusím dodržet.


Závody odněkud někam nemám rád. Před startem se musím starat o tašku, o převlečení a následné odevzdání tašky k dopravě do cíle a nemůžu se soustředit plně na závod. Pokud se startuje a dobíhá na jedno místo, tak se o toto vše postará můj manažer/manželka. A postará se perfektně. Zde v Hronově to poznávám, jak mi chybí. Díky ji za péči a doprovod na závodech.


Zpět k běhu. Po startu nasazuji pohodové tempo (4:30min/km), kontroluji tepy(150-155). Cesta se příjemně vlní, v sebězích se snažím uvolnit, prodloužit krok a využít gravitace. Celkem se mi to daří a proti okolním běžcům v klesáních znatelně zrychluji. Za půlkou závodu se tepy dostávají nad 160, ale pořád je to pohoda. Když vbíhám do úzkých uliček centra Náchoda, tak samozřejmě zrychluji. Diváci fandí, tak se nebudu flákat. Finiš sice není na krev, ale finiš to je. Jediný problém je hrudní pás, kterými v závěru sklouzl a bral tepy někse z úrovně pupku a níže :-)


Výsledná čísla jsou pěkná. Téměř "pohodově" zvládnutý závod v tempu 4:22, sílami jsem neplýtval.

A závodnická nálada kulminuje. Už se těším do Týniště.Čísla

Čas 0:38:36 (8,85 km)

Tempo 4:22 min/km

TF prům. 157

TF max. 193 (měřeno na pupku, takže jde o pupeční TFmax.)
Tolik pro dnešek.


Na to, jak jsem v Týništi vrcholil a vyvrcholil si ještě chvíli počkejte.

8 komentářů:

Unknown řekl(a)...

Vítám Tě, ráda Tě vidím. Nedávno (asi to bylo dávno, když jsem zmeškala 3 zápisy) jsem se koukala, co děláš, ale kde nic tu nic. Tak jsem ráda, že žiješ, běháš, závodíš, a že ti to jde a dělá radost. Jen houšť a větší kapky.
Tento komentář byl napsán za podpory:
Tramín červený 2008, Zámecké vinřství Bzenec
;o)

koyama řekl(a)...

Dane, ale ty by ses měl nad sebou zamyslet a ten alkohol na nějaký čas vysadit. Podle pupeční tepovky to totiž vypadá, že čekáš potomka. :D

d řekl(a)...

2koyama
tak to bude ono. mám nějak pocit, že mi roste břicho a přibírám na váze.

2Pulec
Ahoj, běhám pořát dost, závodím míň, občas někam hodím příspěvek. neboj, vše sleduji.
Drážďany jsi dala pěkně.

Anonymní řekl(a)...

Je to tak, asi ti k treninkum pridam brzo i jidelnicek, pekne si pribral kamo, takze vecer jen ovoce a jogurty :) IM

d řekl(a)...

Tak to jsem zhruba splnil.

Dal jsem zhruba splnil.
Dal jsem si sice klobásu, ale měla tvar okurky salátovky.
A ten zákusek byl údajně s jogurtem...

:-)

Unknown řekl(a)...

A já si zase říkala, že jsi nějaký pohublý... Prostě: úhel pohledu :o)

d řekl(a)...

Taky jsem si myslel, že to malé oblečení dělá pračka.
A pak jsem zjistil, že je porouchaná váha.

Anonymní řekl(a)...

a ještě si manželka pořídila do novýho baráku zakřivený zrcadla :)