31. července 2014

IMAT 2015 - červenec/srpen

Druhý měsíc přípravy byl velice zajímavý. Rozhodně jsem se nenudil, a mé okolí rovněž. Pravidelní čtenáři vědí, nepravidelní se dozví. Tím tento roční seriál seriál dostává trochu jiný náboj a sám jsem zvědavý, jak dopadnu na IM Austria 2015. Sám věřím, že budu úspěšný...
Trénink červenec
Začal jsem pěkně. 1.7. kolo 47km v prům. 31,1km/h, na mé poměry solidní rychlost. Ale večer jsem se necítíl úplně ok. Středa byla horší, čtvrtek tragický - nachlazení, viroza. Takže zvyšuji dávku vit. C a trénink nahrazuji klidem na lůžku. Do neděle. Další týden zpět do treninku, přípravu směřuji k Železnému chlístu 19.7. Můj oblíbený triatlon. Tam veškerá příprava nabrala nečekaný směr. Pád na kole, vykloubená klíční kost, dvě zlomené žebra.
Po zahojení odřenin na rameni 25.7. následuje operace a doporučení 6 týdnů klidový režim. Zpevnění provedeno minimálním zákrokem, není potřeba její následné odstraní (odborně fixace ZipTight). Ale rameno, resp. poškozené vazy potřebují klid na zhojení.


V tuto chvíli už rameno moc nebolí, ruka je na závěsu. Proto začínám zařazovat chodecký "trénink". Resp. procházky, zatím do 5ti km.
Konečně jsem si našel čas přečíst si knihu Čekání od J.Kratochvílové a M. Kváče. Moc pěkné čtení. Mám rozečtenou knihu Život bez hranic od Chrissie Wellingtonové. A začetl jsem se do ságy Tajemný Amber od R.Zelazneho (ta nemá nic společného se sportem).

Odtrénované objemy za červenec (defacto 7.7.-18.7.)
Kolo - 268km
Běh - 76km
Chůze - 9,5km :-)

Plán srpen
Původně byl hlavním bodem srpnového plánu Pilman HIM 23.8. Zaplacenou registraci jsem přesunul na příští rok. Tento závod se mi nějak vyhýbá. Loňskou plánovanou účast jsem obětoval přípravě na Ostravský maraton. Tak snad to příští rok konečně vyjde.
Na rok 2015 jsem přesunul další zaplacenou registraci na Baroko maraton. Na ten se chystám už několik let. Tak za rok to snad konečně vyjde.
"Trénink" budou procházky po okolí, snad to hodí 100-200km. 
Duševní plán je knihovna plná knih :-)

IMAT 2015
Nudné reporty o odtrénovaných objemech vzaly za své. Teď se vše mění v napínavou detektivku s otevřeným koncem. Před IM distancí mám velký respekt, ale s roční přípravou jde o zvládnutelný úkol. Ale nyní? Zraněné rameno, dva měsíce pauza. Hned na úvod přípravy takové komplikace.

Za sebe říkám "Nač stahovat kalhoty, když brod IMAT je ještě daleko!"


1 komentář:

koyama řekl(a)...

Budu držet palce. S překážkami si výsledku budeš vážit ještě víc.