20. července 2014

Železný chlíst 2014, aneb "povedený" víkend

Triatlon v Chlístovicích s názvem Železný chlíst je můj oblíbený závod. Pohodový podnik s rodinnou atmosférou, pečeným prasátkem v cíli a skvělou AfterParty. Cítil jsem, že tento triatlon a TT Klubu Podpantofelních Manželů (KPM) patří k sobě. Letos se to podařilo, tedy skoro...
Pro mě to byla možnost otestovat nový tri komplet od Atexu a potřetí poměřit síly s dalšími triatlonisty KPM. Dlouhou 300km cestu zvládli, po desáté se scházíme v Chlístovicích, ukládáme běžecké věci do depa a vyrážíme k rybníku Vidlák, kde je registrace a plavecká část.

TT KPM v akci - Dan, Roman, Kamil, Radim. Fotograf Radek jako podpůrný tým, nutriční poradce,...

Cesta proběhla dobře, resp. 99% cesty proběhlo dobře. Všimněte si igelitové tašky, kterou mám položenou na hrazdě. Při jízdě na té hrazdě moc nedržela, tak jsem ji vzal do ruky. Doporučení - nikdy to nedělejte!!!. Cca 50m od registrace mi vletěla do předního kola. Následoval let přes řídítka, tvrdý dopad na cestu. Sedřená půlka těla a potlučené rameno. Hned jsem se zvedl, začal nadávat (vynadal jsem si do všech pohlavních i nepohlavních orgánů), zkontroval naražené rameno. Žádná kost nečouhala, s rukou hýbat šlo. Ale rameno nevypadalo zdravě.

Inspektor Jacques Clouseau by řekl "Máte na rameni bauli"

Mezitím dorazili další podpantofláci. Ve spolupráci s hlavním organizátorem Chlísta Honzou Kavalírem zavolali záchranku. Tím účast TT KPM na letošním Chlístovi skončila, vlastně ještě dříve, než začala. Ležící na krajnici (a stále sprostě nadávající na vlastní blbost) jsem se akorát pozdravil s Rendou a Honzou Kavalírem, kterému děkuji za pomoc. Následoval převoz sanitkou do Kolína, rentgen, vyšetření na chirurgii. Diagnoza je "Luxatio art. AC l.sin gr. III, fract. costarum IV,V l.sin.". Přeloženo do češtiny, vykloubená klíční kost, dvě zlomená žebra. Ruku mi zafixovali.


Zítra, to je v pondělí, se jedu ukázat odborníkům. Uvidíme, co doporučí. Jedna varianta je operace, zpevnění drátem, druhá varianta je fixace a klid.

Jasné je, že padá moje plánovaná účast na srpnovém polovičním triatlonu Pilman. Otázka visí nad účastí na Baroko maratonu (to mě fakt štve). Přípravu na IM Austria 2015 by to výrazněji ohrozit nemělo.


3 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Ahoj, těšil jsem se na reportáž z povedeného závodu a ono tohle.... Mám s tím podobnou zkušenost, igelitka v předním kole, let přes řídítka, dopad na rameno, obrovský překvapení, pak vztek, že člověk udělá takovou blbost. Skončil jsem tenkrát líp, jen jsem si to rameno nějak narazil, nemohl asi 3 dny hýbat s rukou, pak se to zlepšilo. Držím palce, ať se to co nejdřív uzdraví, odpočineš si a zahájíš přípravu na ironmana.

Anonymní řekl(a)...

Podpis k předchozímu: Martin Mastný.

Unknown řekl(a)...

Hlavně,že to dobře dopadlo a neodřel jsi si přilbu