3. května 2015

IMAT 2015 - duben/květen

Pomalu se to krátí, k 1.květnu do startu IMAT 2015 zbývá 58 dní. Duben byl ve znamení běžeckých závodů a několika delších cyklotréninků, resp. v mém podání s rychlostí na úrovni cyklovýletu.
Trénink duben
Určitým způsobem negativní zpráva, v dubnu jsem opustit cyklický trénink, který jsem dosud držel. "Klasický" čtyřtýdenní cyklus - tři týdny stupňované zátěže, čtvrtý regenerační/flákací. Vzhledem k několika běžeckým závodům, jednomu služebnímu a jednomu soukromému "výletu" bych tuto pravidelnost neudržel. A vzhledem k počasí jsem se snažil využít slunečných dní k venkovnímu cyklistickému tréninku. Celkově mám z dubna dobrý pocit.

plavání jsem v dubnu objemově zaostal. Vypadly dva víkendy ranních tréninků v prázdném bazénu, to se na objemu muselo podepsat. Dokonce se sešel "špatný" týden a do bazénu jsem nevlezl vůbec - úterý a čtvrtek dostalo přednost sledování finále hokejové extraligy (škoda, že to Oceláři nedotáhli do vítězného konce) a v plánováné nedělní rege vyplavání po Nymburském 1/2 maratonu jsem musel zrušit - při běhu jsem si odřel prsa a doma jsem měl potíže se osprchovat.

Na kole jsem pokračoval v pokusech s "intervalovým" tréninkem. tentokrát venku, počasí to dovolilo. Dvakrát jsem dal 3x10km ve vyšší intenzitě a TF nad 140, to je dle Friela něco mezi VS1 a VS2. Ale to "nejdůležitější", zajel jsem několik dlouhých tréninků. První pokus o delší kolo dopadl sice špatně, totálně vyčerpaný a promrzlý jsem to po cca 75km zabalil a vyrazil nejkratší cestou zpět domů. Ale další týden jsem byl úspěšnější a zvládl jsem 128km. Dojem jsem totálně zničený a unavený, ale ujel jsem to. Další týden opět opakování, tentokrát 129km a to už bylo relativně v pohodě. Po dojezdu jsem měl poprvé pocit, že by to v Klagenfurtu mohlo jít. Ale čeká mě ještě hooodně práce.

Běh byl ve znamení závodů. Pro mě už tradiční a oblíbené BMJK a Nymburský 1/2M jsem doplnil kratším zvlněným Během Hrádkem, příjemné a kvalitní proběhnutí s dalšími člen TT KPM. Kromě závodů byl samotný trénink takový roztříštěný a rozkouskovaný, "ladění" na závody střídaly pozávodní rege klusy. Závody ale ukázaly, že v běhu na tom nejsem špatně, Nymburský 1/2M byl můj druhý nejrychlejší 1/2M.

Doplňuji souhrnou dubnovou tabulku.
PlavániKoloBěh
30.3.-5.4.2,5111,6532,98
6.4.-12.4.1,4176,029,8
13.4.-19.4.3,5265,1624,83
20.4.-26.4.0 !!!129,2544,18
27.4.-3.5.1,4127,2527,56

Trénink květen
Duben byly běžecké závody, je čas v květnu přidat další disciplíny. Takže mě čeká jeden duatlon (Krušnoman) a krátký testovací sprint triatlon (Poděbrady).
V tréninku budu pokračovat ve snaze zařazovat dlouhá kola jak to půjde. S navazujícím během, kombinované/přechodové tréninky. Dle počasí opět plánuji občas nějakou volno z práce na tyto cyklovýlety.

Posilování
Už ani nekopíruji :-(

Hmotnost
Váha si dělá co chce, lítá v rozsahu 77-80kg. A nějak se jí nechce jít níže :-(
Nejsem psychicky narušená anorektická fotomodelka, jsem jen psychicky narušený triatlonista, který nechce na závodech tahat zbytečnou tukovou zátěž :-)

Interní komunikace
Minule jsem se zmínil o pár svých internetových úlovcích. Dneska z jiného soudku.
Michal, alias Ironman mi už dlouhou dobu pomáhá s tréninkem, nejdříve jako sparing, pak i jako trenér, to mi pomohl zvládnout můj první HIM. A nyní je především konzultant. Hodně mi pomohl a pomáhá.
Naposledy mi psychicky pomohl několika větami v emailech.

"to bych skoro nerekl, ze ti nekdy napisu, pekne busis kolo"
"Jestli to takhle jeste parkrat zopakujes aspon tech 130k, tak o tebe nemam strach,"

Kdo ho zná, ví že na pochvaly je skoupý, ale já jsem z něho v dubnu vytáhl hned dvě. :-)
Vypadá to, že jsem na dobré cestě.

Excelovskou verzi tréninkového denníku pravidelně aktualizuji zde, Jen jeden list s rokem 2014 a aktuální rok 2015.

4 komentáře:

Ječmínek Máselník řekl(a)...

2 pochvaly za měsíc, ten Michal snad měkne. :)

Anonymní řekl(a)...

Tak tak :-)
Witold

Lucie řekl(a)...

Pekny, Dane! Mne ceka za tri tydny prvni HIM a jsem nervozni...ale po poslednim prechodovem treninku (kolo 80 km, beh 15 km) mam uz taky pocit, ze by to mohlo jit :-)

d řekl(a)...

Tak to držím palce, to by měl být Czechman. A neboj, podle předchozích příspěvků máš natrénováno na přední polovinu startovního pole.