2. září 2015

IMAT 2015 aneb Co dál v. 2015

Navazuji na několik let starý článek, který jsem sepsal po úspěšném zvládnutí svého prvního maratonu. Mám za sebou další zvládnutý velký cíl - Ironman. Roční seriál o mé přípravě na tento podnik je potřeba zakončit.V roce 2008 jsem viděl čtyři možnosti, kam dál. Tak zhodnotím, co z toho jsem úspěšně naplnil.

1. Běhat rychleji 
Proti prvnímu maratonu mám částečně splněno, na Kladně jsem v r. 2008 dal maraton za 3:45. Jinak jsem se nikam dál neposunul. Zaběhnout maraton pod 4 hodiny je pro mě stále velká výzva.
Maratonskou turistiku realizuji v trochu jiné podobě. Zaběhl jsem si sice Aténský maraton, ale to je se zahraničních akcí vše. Plány by byly, ale k jejich realizaci je stále daleko. Svých devět maratonu jsem zaběhl na osmi tratích, co maraton, to jiná trať. Zopakoval jsem pouze PIM pět let po mé první účasti.
Letos bych k tomu ještě přidal plavat rychleji a jezdit na kole rychleji. V tom mám velké rezervy.

2. Běhat dál
Dlouhé běhy, resp. dlouhé závody mi nevoní. Částečně jsem objevil důvod, špatné stravování na delších tratích. Ale stejně jako v roce 2008 neplánuji ultra závody.

3. Běhat výše
Nymburk, Polabská nížina, nejvyšší "kopec" je výběh na most přes Labe. Takže kopce jsou pro mě "exotika". Od roku 2008 a Lysé hory jsem žádný další kopec nepřidal.
Ale to hodlám změnit. Letos mám v plánu Baroko maraton, to jsou kopečky. A příští rok mám plán si dát nějaké kopcovité, horké běhy, tak do vzdálenosti 1/2 maratonu, kochat se přírodou. Podle termínovky se běhá i na Sněžku. Nebo seriály běhů Horská výzva, Běhej lesy. Určitě se najdou i další zajímavé podniky. Třeba Jungrau Marathon, zmiňovaný v r. 2008. Už jsem si na to pořídil krásné krosové botky, Salomon XA...


4. Nejen běhat
Cesta od prvního krátkého triatlonu v roce 2008 k 1/2 triatlonu trvala rok, cesta k Ironmanu trvala dalších dlouhých šest let. Déle než jsem čekal. O to více jsem si celou přípravu a hlavně její výsledek užil a vychutnal. A u triatlonu samozřejmě zůstanu.

A co já, a co dál
V tomto roce dokončím loňském resty. Závody, které jsem díky zranění ramene odložil. Už mám za sebou Železného Chlísta, první kopcovitou vlaštovku Běh na Kozubovou. Rovněž kopcovitý Pilman. Z loňských podniků zbývá Baroko maraton, kde mi rovněž ochotně převedli loňskou zaplacenou registraci.
Původně jsem plánoval zkusit nějaký rychlejší podzimní 1/2 maraton. Využít natrénovanou vytrvalost. Ale po Ironmanu chybí motivace. Letní počasí s tropickými teplotami rovněž udělalo vsé. Takže letos už nic neplánuji. Snad jen zkusím registraci na Velkou Kunratickou, pokud budu úspěšný.
Příští rok neplánuji další dlouhý triatlon, v dalších letech mám v plánu Chalenge Roth, pokud se mi podaří zaregistrovat. Další velký, tradiční a vyhlášený dlouhý triatlon.
V plánu mám "zajimavé" podniky, aby to byla trochu výzva. Příští rok si zopakuji Krušnomana, doplním Half Krkonošmanem a kopcovitým Pilmanem. Další zajímavý podnik je OravaMan a láká mě i Krkonošman HD, ale to bude až za pár let.

A co dál na blogu?
Přestanu zaplevelovat internet svými výplody.
Občas nějakou reportáž, z nějakého pěkného podniku, sepíšu. Ale takto podrobné mapování tréninkového a závodního roku neplánuji.
Pokud jsem pár lidí inspiroval, tak jsem spokojený.

Díky vše pravidelným a nepravidelným čtenářům za podporu, máte nemalý podíl na úspěšném splnění mise Ironman Austria 2015.

4 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Moc pěkná "síň slávy" ..zvláště ty vázy plné korkových zátek :-)
MichalF

d řekl(a)...

Člověk se musí "odměnit" za nějaký povedený závod. :-)

Advid řekl(a)...

Ahoj pozítří na Baroku. :-) A oprav si překlep v nadpisu. :)

d řekl(a)...

Budu se těšit v Plasech.
Překlep opraven, díky.